Ada Design Tekstil

ANA SAYFA / SÜRDÜREBİLİRLİK

SÜRDÜREBİLİRLİK

HIGG FEM Nedir?

Higg Facility Environmental Module (Tesis Çevre Modülü) tesislerin çevresel performanslarını nasıl ölçüp değerlendireceğini belirleyen bir sürdürülebilirlik değerlendirme aracıdır.

HIGG Endeksi, tekstil endüstrisinde sürdürülebilirliğin her aşamasında markaların ve üreticilerin bir işletmenin veya ürünün performansını ölçmesini sağlayan öz değerlendirme standardıdır.

Şirketlere, çalışanların refahını ve çevreyi koruyan anlamlı iyileştirmeler yapmalarını sağlamak için bütünsel bir bakış açısı sağlar. Puanlama sistemi, markalar ve üreticiler arasında şeffaflık sağlar.

Ada Design hem çevresel FEM hem de sosyal FSLM’de HIGG Index puanlama sisteminin bir parçasıdır. Bu değerlendirmeler, üçüncü taraf doğrulayıcılar tarafından yıllık olarak onaylanır ve puanlar talep üzerine sağlanır.

HIGG Index Nedir?

Higg Index, kıyafet ve ayakkabılarda tedarik zincirinin her aşamasında çevresel ve sosyal sürdürülebilirliği değerlendirmek için oluşturulan bir öz değerlendirme standartıdır. Bir grup moda şirketi tarafından kurulan Sustainable Apparel Coalition (Sürdürülebilir Giyim Koalisyonu) tarafından oluşturulmuştur.

Higg FSLM (Sosyal Modülü): Bu modül çalışanlar için dünya çapında güvenli, adil ve sosyal hakları koruyan ve bu çalışma koşullarını teşvik eden bir araçtır. Ayrıca bu araç ile çalışanların sosyal sosyal etkileri ölçülebilir.

SERTİFİKALAR

Global trendlerle birlikte sürekli değişen beklentilere karşılık verebilmek ve küresel standartlara uyum sağlamak için üretim süreçlerimizi iyileştirmeyi önemsiyoruz

Tüm faaliyetlerimizi kurumsal olarak benimsediğimiz sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde yürütüyoruz. Üretim birimlerimizin ilgili kriterlere uygunluğunu belgeleyen sertifikalarımız:

EnglishTurkish